Rekolekcje 2009 o.Szustak, s. Anna Balchan

http://www.beczka.krakow.dominikanie.pl/pliki/nagrania/2009.rekolekcje.wielki.post.o.Adam.Szustak.s.Anna.Balchan/2009.rekolekcje.wielki.post.o.Adam.Szustak.s.Anna.Balchan.4.kazanie.mp3

Trudne związki

Midrasz o tym dlaczego w arce był tylko jeden kruk i gołębica bez pary – opowieść o małżeństwie. Opowieść o tym, jak połowa pary kruczej i gołębiej została poza arką, gdyż ich uwaga została przyciągnięta przez jakieś ziemskie namiętności i nie zdążyli się schronić przed rozpoczęciem potopu.

Są takie związki, których nie da się uratować, sytuacja po ludzku jest beznadziejna, ale trzeba pamiętać, że dla nas chrześcijan zawsze jest Jezus Chrystus.

Maria Magdalena ma tak wielkie pragnienie, by być z Jezusem, a często Ojcowie Kościoła mówili o tej relacji jako o miłości, że gdy przychodzi do pustego grobu nie myśli o niczym innym jak tylko o tym, gdzie Jezus został zabrany. Jej spotkanie ze Zmartwychwstałym Jezusem zmienia w niej wszystko, nie zadaje żadnych pytań, w lot rozumie co się stało, rozpoznaje Jezusa po pierwszym słowie przez niego wypowiedzianym.

Podobnie św. Piotr. Przed zmartwychwstaniem zdradził, myślał tylko swoimi kategoriami, po zmartwychwstaniu podchodzi do chromego żebraka i z pokorą stwierdza, że nic materialnego nie ma, ale chce mu dać to co ma – Jezusa. Uzdrawia go. Potrafi dostrzec pragnienie tego człowieka do tego by być zdrowym.

Wszystko jest możliwe w Chrystusie, trzeba tylko spotkać Chrystusa Zmartwychwstałego. Trzeba wyjść mu na spotkanie, zacząć szukać, wtedy on da się odnaleźć i nas przemieni.

Reklamy